Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2 ton atık lastik ele geçirildi

DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI DR. FARUK ÖZLÜ’ NÜN, DÜZCE’DE HAVA KİRLİLİĞİNE SEBEP OLAN KAÇAK KÖMÜR KULLANIMI, LASTİK, PLASTİK VE ATIK YAĞ YAKILMASININ ÖNÜNE GEÇEBİLMEK İÇİN DENETİMLERİN DAHA SIKI VE EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRENLERE DE CEZAİ İŞLEM UYGULANMASI YÖNÜNDE TALİMATLARININ ARDINDAN DÜZCE BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ HAREKETE GEÇEREK KONTROLLERDE GÖZ AÇTIRMIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
2 ton atık lastik ele geçirildi
159 views
10 Aralık 2020 - 14:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE(İHA) – Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ nün, Düzce’de hava kirliliğine sebep olan kaçak kömür kullanımı, lastik, plastik ve atık yağ yakılmasının önüne geçebilmek için denetimlerin daha sıkı ve eylemi gerçekleştirenlere de cezai işlem uygulanması yönünde talimatlarının ardından Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri harekete geçerek kontrollerde göz açtırmıyor.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Çay Mahallesi dere kenarında yakılmak üzere olan yaklaşık 2 ton atık lastik ele geçirdi. Ekipler, Çay Mahallesi dere kenarına atılan atık lastiklerin yakılmak istendiğine dair ihbarı değerlendirerek hızlı şekilde harekete geçti. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Çay Mahallesi’nde bulunan dere kenarında yaklaşık 2 ton atık lastiği yakılmak üzereyken ele geçirdi. Lastikleri yakmak isteyen şahıslar, ekiplerin geldiğini görmeleri üzerine olay yerinden kaçarak uzaklaşırken, ekipler ise konuyla ilgili inceleme başlatarak atık lastiklerin toplatılmasını sağladı. Kaçan şahıslarla ilgili inceleme başlatıldı. Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; çevre, hava ve su kirliliğine neden olacak ve dolayısıyla insan sağlığını tehdit edecek her türlü kimyasal atığın (plastik, araç lastiği vb. gibi) yakılması yasaktır. Bu maddeleri yakanlar hakkında Çevre Kanununun ilgili maddeleri gereğince yasal işlem yapılarak para cezası uygulanacağını belirtildi. Vatandaşların temiz hava, temiz çevre konusunda daha duyarlı olmaları lastik vb. materyalleri yakan olursa 153 arayarak ihbar etmeleri önem arz etmektedir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.