Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

3 ayda 195 ton tıbbi atık bertaraf edildi

DÜZCE BELEDİYESİ TARAFINDAN KISA SÜREDE TAMAMLANARAK MAYIS AYI İÇERİSİNDE FAALİYETLERİNE BAŞLAYAN TIBBİ ATIK VE STERİLİZASYON TESİSİ, DÜZCE’DE BÜYÜK BİR EKSİĞİN GİDERİLMESİNİ SAĞLADI. ‘TEMİZ ŞEHİR DÜZCE’ HAREKETİ KAPSAMINDA ÇALIŞMALARIN SÜRDÜĞÜ TESİSTE SON 3 AYLIK SÜREÇTE 195 TON TIBBİ ATIK BERTARAF EDİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
3 ayda 195 ton tıbbi atık bertaraf edildi
106 views
06 Ağustos 2021 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Düzce Belediyesi tarafından kısa sürede tamamlanarak Mayıs ayı içerisinde faaliyetlerine başlayan Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisi, Düzce’de büyük bir eksiğin giderilmesini sağladı. ‘Temiz Şehir Düzce’ hareketi kapsamında çalışmaların sürdüğü tesiste son 3 aylık süreçte 195 ton tıbbi atık bertaraf edildi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından başlatılan “Temiz Şehir Düzce” hareketi kapsamında 2021 yılı Şubat ayında yapımına başlanarak, Mayıs ayı içerisinde faaliyete geçen Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisi, Düzce’deki büyük bir eksikliği tamamladı.

Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği kapsamında hastane ve sağlık kuruluşları başta olmak üzere tıbbi malzeme kullanımı gerçekleşen tüm kurum ve kuruluşlardan toplanan tıbbi atıkların steril hale getirilmesi hedefiyle yola çıkan tesis, Düzce’de faaliyetlerini sürdüren kuruluşların tıbbi atıklarını toplamaya başladı.

Tesise, il genelinde 119 noktadan Mayıs ayında 57 ton, Haziran ayında 71 ton, Temmuz ayında ise 67 ton olmak üzere toplam 195 ton tıbbi atık getirilerek bertaraf edildi.

“Düzce’mize büyük katkılar sağlayacak”

Başkan Özlü, kısa sürede faaliyete geçirdikleri tesisin Düzce için ne denli önemli olduğunun önümüzdeki dönemlerde daha iyi anlaşılacağını belirterek, “Tıbbi atıkların gerek insan gerekse de çevre sağlığına verdiği zarar hepimizin malumu. Bu çerçevede ilimize kazandırdığımız bu tesis ‘Temiz Şehir Düzce’ çalışmamızın bir karşılığı olarak çalışmalarını sürdürecek. Düzce’mize büyük katkılar sağlayacak. Son 3 aylık dönemde 195 ton gibi bir atığı steril hale getirip bertaraf edilmesini sağladık. Temiz Şehir Düzce çerçevesinde başlattığımız temizlik hareketi kent genelinde devam ediyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.