Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

50 dönüm arazide tıbbı bitki üretilecek

DÜZCE BELEDİYESİ, SOSYAL YARDIM ALAN AİLELER VE ŞİDDET MAĞDURU KADINLARA YÖNELİK HAZIRLADIĞI DÜZCE TARIMSAL KALKINMA MERKEZİ PROJESİ KAPSAMINDA TIBBİ AROMATİK BİTKİ YETİŞTİRİCİLİĞİ İLE HEM İSTİHDAMA KATKI HEM DE TARIMDA KALKINMANIN ÖNCÜLÜĞÜNÜ YAPACAK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
50 dönüm arazide tıbbı bitki üretilecek
106 views
23 Ekim 2020 - 18:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE(İHA) – Düzce Belediyesi, sosyal yardım alan aileler ve şiddet mağduru kadınlara yönelik hazırladığı Düzce Tarımsal Kalkınma Merkezi Projesi kapsamında Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği ile hem istihdama katkı hem de tarımda kalkınmanın öncülüğünü yapacak.

Düzce Belediyesi Proje Ofisi, dezavantajlı kişilerin istihdama katılması ve Düzce’de nitelikli tarımın yapılmasına yönelik hazırladığı Düzce Tarımsal Kalkınma Merkezi, Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği projesi için geri sayım başladı. SOGEP ( Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı) hibe programı ile başlatılan projede Düzce Üniversitesi, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Düzce Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ve MARKA da iştirakçiler arasında yer aldı.

Projenin protokolü Düzce Valiliği’nde Vali Cevdet Atay, Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, DTSO Başkanı Tuncay Şahin tarafından imzalandı.

Şiddet mağduru 15 kadın ve 115 aile

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Proje Ofisimizin hazırladığı Düzce Tarımsal Kalkınma Merkezi Projesi’nden şiddet mağduru 15 kadınımız, ihtiyaç sahibi 15 aile ve 100 çiftçimiz yararlanacak. Yaklaşık 1 milyon 300 bin lira olan proje bütçesinin 996 bin 260 lirasını hibe olarak aldık. Bu proje ile dezavantajlı kişilerin ekonomik olarak yaşam kalitelerini yükseltmek, sosyal ve iş hayatına atılmasına destek olmak ve en nihayetinde de Düzce’mizde nitelikli ve katma değeri yüksek bitkilerin yetiştirilmesinin önünü açacağız” diye konuştu.

Tıbbi ada çayı, tıbbi kekik, safran

“Düzce Üniversitesi’nin bilgi ve deneyimlerinden yararlanacağız” diyen Özlü konuşmasına şöyle devam etti; ” Diğer paydaşlarımızın da desteğini aldığımız bu proje ile Düzce’mizin tarımına da yeni bir açılım getireceğiz. Proje kapsamında Düzce Belediyesi’ne ait yaklaşık 50 dönümlük arazide, Düzce Üniversitesi’nin teknik desteği ile tıbbi adaçayı, melissa, nane, tıbbi kekik, safran, salep ve biberiye bitkilerinin yetiştirileceği tarımsal kalkınma merkezi kurulacak.”

Düzce Tarımsal Kalkınma Merkezinde tıbbi bitkilerin yetiştirilmesi ile ilgili eğitimlerini Tarım İl Müdürlüğü sağlarken Düzce Ticaret ve Sanayi Odası da ürünlerin pazarlaması boyutunda projeye destek olacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.