Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Açık derste matematik tarihi anlatıldı

SOSYAL ÜNİVERSİTE VE YENİLİKÇİLİK KONUSUNDA ÖNCÜ OLAN DÜZCE ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN VE COVİD-19 SALGIN SÜRECİNDE DE GERÇEKLEŞTİRİLEN AÇIK DERS UYGULAMASINDA “MATEMATİK TARİHİ” ANLATILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Açık derste matematik tarihi anlatıldı
292 views
16 Kasım 2020 - 18:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

19 salgın sürecinde de gerçekleştirilen Açık Ders uygulamasında “Matematik Tarihi” anlatıldı.

Kişisel gelişim için eşsiz fırsat sunan ve vatandaşlarımız dahil ilgi duyan herkesin katılım sağlayabileceği Açık Ders uygulaması, bu kez Gölyaka Meslek Yüksekokulu tarafından online olarak gerçekleştirildi. Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nejla Özmen’in açılış konuşmasıyla başlayan programda, Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Müge Kanuni Er, “Matematik Tarihi” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Matematiğin Yunanca bir sözcük olduğunu belirten Prof. Dr. Müge Kanuni Er, ilk yazılı kaynaklara M.Ö. 380 yıllarında Platon zamanında rastlandığını ifade etti. Matematiğin başlangıcının M.Ö. 3000-2000 yıllarında Mısır ve Mezopotamya’da ortaya çıktığını dile getiren Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi; günün 24 saat, 1 saatin 60 dakika, dairenin 360 derece olmasının Mezopotamya Matematiği’nin günümüze mirası olduğunu sözlerine ekledi. Pisagor Teoremi, Matematiğin İlk Krizi, Fermat’nın Son Teoremi gibi konularla sunumuna devam eden Prof. Dr. Müge Kanuni Er, doğa ve sanat eserleri üzerindeki şaşırtıcı Matematik örneklerini de katılımcılarla paylaşarak bu önemli bilim dalının tarihi hakkında faydalı bilgiler aktardı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.