Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Özdemir, Düzce’nin katı atık ayrıştırma tesisini inceledi

NİĞDE BELEDİYE BAŞKANI EMRAH ÖZDEMİR VE BAŞKAN YARDIMCISI MİKAİL AKSUNGUR, DÜZCE BELEDİYESİ BÜNYESİNDE BULUNAN KATI ATIK AYRIŞTIRMA, İŞLETME VE ENERJİ ÜRETİM TESİSİNİ ZİYARET EDEREK BAŞKAN FARUK ÖZLÜ’DEN BİLGİLER ALDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Özdemir, Düzce’nin katı atık ayrıştırma tesisini inceledi
15 views
25 Eylül 2021 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE (İHA) – Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Düzce’de faaliyette olan katı atık ayrıştırma, işleme ve enerji üretimi ile tıbbi atık bertaraf tesisini inceledi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün önemli projelerinden biri olan Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Tesisi başka illere örnek oluyor. Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ve Başkan Yardımcısı Mikail Aksungur Düzce’ye gelerek katı atık ayrıştırma, işleme ve enerji üretimi ile tıbbi atık bertaraf tesisini inceledi, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’den bilgiler aldı.

Faruk Özlü, “Bu tesisi bir yatırımcımızla birlikte kurduk. Bu tesis Düzce’de toplanan katı atıkları önce ön ayrıştırmaya tabi tutuyor. Burada ikili ayrıştırma sistemini benimsedik. İkili ayrıştırma sistemi organik ve inorganik olmak üzere gelen çöpleri, evsel atıkları ikiye ayırıyor. Organik atıkları fermantasyon tanklarına gönderiyoruz. Burada öncelikle enerji üretiyoruz. Enerjiden sonra kalan kısmını gübre olarak değerlendirmek üzere bir çalışma yürütüyoruz. İnşallah bu çalışma sonuçlandığında organik atıklardan enerji ve toprak zenginleştirici organomineral gübre üreteceğiz. İkinci kısım, yani inorganik atıklar, bunların arasında yanmayan, kokmayan, bulaşmayan kısımlar var. Bunları dolgu maddesi olarak değerlendiriyoruz. Bunlar yaklaşık yüzde 15, yüzde 20 civarında bir kısmı temsil ediyor. Diğer kısımlarda geri dönüşüme gidecek olan ürünler var, metal ürünler var, kağıt var, poşetler var. Bunları da paketleyip geri dönüşüme gönderiyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.