Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cedidiye Meydanı sil baştan yenileniyor

DÜZCE BELEDİYESİ, ŞEHRİN KALBİ SAYILAN VE EN ÖNEMLİ MEYDANLARDAN BİRİ OLAN CEDİDİYE MEYDANI’NI SİL BAŞTAN YENİLEMEK İÇİN DÜĞMEYE BASTI. “BU BİR DÖNÜŞÜM PROJESİ” DİYEN DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI DR. FARUK ÖZLÜ MEYDANDAKİ MEVCUT YAPILAR YERİNE CEDİDİYE CAMİİNİN SİLÜETİNE UYGUN İŞ YERLERİ VE YERALTI OTOPARKI İNŞA EDİLECEĞİNİN MÜJDESİNİ VERDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Cedidiye Meydanı sil baştan yenileniyor
103 views
29 Ocak 2021 - 13:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE(İHA) – Düzce Belediyesi, şehrin kalbi sayılan ve en önemli meydanlardan biri olan Cedidiye meydanını sil baştan yenilemek için düğmeye bastı. “Bu bir dönüşüm projesi” diyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü meydandaki mevcut yapılar yerine Cedidiye Caminin siluetine uygun iş yerleri ve yeraltı otoparkı inşa edileceğinin müjdesini verdi.

Düzce Belediyesi, Millet Bahçesi, modern itfaiye binası, 49 derslikli Okul İnşaatı gibi yapımı devam eden dev projelerin yanı sıra sürpriz bir proje için düğmeye bastı. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Cedidiye Meydanı ile ilgili uzun süredir üzerinde çalışılan Meydan Projesinin detaylarını kamuoyu ile paylaştı. Düzce’nin kalbi sayılan en önemli yaşam alanlarından biri olan Cedidiye Meydanındaki derme çatma yapılar yerine modern, daha kullanışlı ve Cedidiye Caminin siluetine uygun iş yerleri ve yeraltı otoparkının yapılacağını söyleyen Başkan Faruk Özlü “Bu meydan Düzce’nin en önemli yaşam alanlarından biri. Belediye hizmet binası ve Cedidiye Caminin bulunduğu alandaki iş yerleri derme-çatma görüntüsü ile meydana yakışmayacak bir görüntü oluşturuyor. Bu projeyi hayata geçirmek için düğmeye bastık. Bölgenin tarihi dokusuna uygun olarak bu alanı sil baştan inşa edeceğiz” dedi.

“Mülk sahipleri mağdur edilmeyecek”

Cedidiye Meydan Projesi kapsamında ilk olarak mülk sahipleri ile görüşme yapıldığını söyleyen Başkan Özlü, buradaki hak sahiplerinin mağdur edilmeyeceğini hatırlatarak; “Projemizin detaylarını ilk olarak mülk sahipleri ile masaya yatırarak bilgi alışverişinde bulunduk. Kendileri de projemizi destekleyip sahip çıkacaklarını dile getirdiler. Burada mülk sahiplerinin haklarını koruyarak yeni bir yaşam merkezi oluşturacağız. İnşa edilecek yeni iş yerleri Cedidiye Cami ile bütünleşerek, meydan tarihi doku ve modern mimariyle sentezlenmiş olacak. Ayrıca yeni iş yerleri ekleyerek gelirinin cami giderlerinde kullanılması için Diyanete de dükkan tahsis edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Belediyenin otoparkı yeraltı otoparkı ile birleştirilecek

Meydanın altına bir de yeraltı otoparkı inşa edileceğini söyleyen Başkan Özlü; “Cedidiye Meydan Projemiz kapsamında yaşam alanının altında bir de yeraltı otoparkı oluşturacağız. Bu otoparkımız azami 154 araçlık olacak. Mevcut kullandığımız belediyemizin otoparkı bu otopark ile birleştirilerek genişletilecek. Bu sayede bölgedeki trafik park sorunu da bir nebze olsun rahatlamış olacak” şeklinde konuştu.

Projeyi açık hava görselleri ve yerel basın aracılığı ile Düzcelilere de sorduklarını, gelen tepkilerin olumlu yönde olduğunu söyleyen Başkan Özlü; “Yerel basınımız ve Açık hava görselleri ile eski ve yeni fotoğrafları karşılaştırarak projemizi hemşehrilerimize sorduk. Şimdiye kadar geri dönüşler olumlu yönde oldu. Kısa sürede gerekli hazırlıklarımızı tamamlayarak projemizin inşasına başlayacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.