Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Düzce Belediyesinden araç kiralama ihalesi ile ilgili açıklama

DÜZCE BELEDİYESİ TARAFINDAN GEÇEN YIL YAPILAN ARAÇ KİRALAMA İHALESİ İLE İLGİLİ “DÜZCE BELEDİYESİ KAMUOYU VİCDANINI YARALAYACAK HİÇBİR İŞ VE İŞLEMİN İÇİNDE OLAMAZ” DENİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Düzce Belediyesinden araç kiralama ihalesi ile ilgili açıklama
142 views
22 Aralık 2020 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE(İHA) – Düzce Belediyesi tarafından geçen yıl yapılan araç kiralama ihalesi ile ilgili “Düzce Belediyesi kamuoyu vicdanını yaralayacak hiçbir iş ve işlemin içinde olamaz” denildi.

Düzce Belediyesinden araç kiralama ihalesi ile ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada; “Geçen yıl yapılan Düzce Belediyesi araç kiralama ihalesi hakkında önceki gün bir ulusal gazetede yer alan haber ile ilgili olarak kamuoyunun aydınlatılması lüzumu hasıl olmuştur. Şöyle ki; Düzce Belediyesinin söz konusu araç kiralama ihalesi; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu kriterler çerçevesinde gerçekleştirilmiştir. İhale; kuralları içinde yapılmış, hiçbir şekilde mevzuatın dışına çıkılmamış, ihale bedeli aynı kalmak kaydı ile üst segment araçlar kiralanmıştır. İlgili yasa ve yönetmelikler gereği; ihaleyi yapan herhangi bir kamu kurumu, ihale şartnamesi kapsamında kiralama bedeli içinde kalmak kaydı ile belirlenen araçlarda araç değişikliğine gidebilmektedir. Düzce Belediyesi de bu hakkını kullanmıştır. Söz konusu ihale 4 aylık süreç için gerçekleştirilmiş ve Sayıştay denetiminden geçmiştir. Denetimler sonucunda, Belediyemize hiçbir suç isnat edilmemiş, hiçbir ceza yaptırım talebinde bulunulmamıştır. Yapılan işlem tamamen yasaldır ve ilgili mevzuata uygundur. Söz konusu haberin, Türkiye’de bilgi kirliliği oluşturmayı, Belediyemizi yıpratma amacı taşıdığı değerlendirilmektedir. Bu vesile ile bilinmelidir ki; Düzce Belediyesi kamuoyu vicdanını yaralayacak hiçbir iş ve işlemin içinde olamaz” denildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.