Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Düzce’de 10 bin su saati daha değişecek

DÜZCE BELEDİYESİ, VATANDAŞLARIN MAĞDUR OLMAMASI ADINA, VATANDAŞLARI EKONOMİK ANLAMDA ZARARA UĞRATMAYA BAŞLAYAN VE KULLANIM ÖMRÜNÜ TAMAMLAYAN SAYAÇLARI DEĞİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Düzce’de 10 bin su saati daha değişecek
100 views
16 Şubat 2021 - 14:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Düzce Belediyesi, vatandaşların mağdur olmaması adına, vatandaşları ekonomik anlamda zarara uğratmaya başlayan ve kullanım ömrünü tamamlayan sayaçları değiştirmeye devam ediyor.

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekipler, şu ana kadar 8 bin değişim yaparken 2021 yılında yaptığı tespitler üzerine 10 bin değişim daha yapacak.

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, eski tip sayaç olarak bilinen mekanik (faturalı) su sayaçlarının en uzun 10 yıl süre ile sorunsuz çalıştığını ancak bu süreçten sonra hatalı ölçümler yapması üzerine başlattığı değişim çalışmasını 2021 yılında da sürdürüyor. Ekipler, Metek TOKİ’ de su saatlerini değiştiriyor.

Kalibrasyon işlemlerinin yönetmelik gereği zorunlu olduğu belirtilerek, “Bütün sayaçların düzenli olarak bakımının ve kalibrasyonunun yapılması veya yenilenmesi, ölçüm hassasiyeti düşük, ölçüm hassasiyetini kaybetmiş ve 10 yıldan eski sayaçların, su kalitesine, kullanım maksadına ve günün teknolojisine uygun ölçüm hassasiyeti yüksek sayaçlar ile değiştirilmesi sağlanır” hükmü gereği 10 yıllık ömrünü tamamlamış bozuk su sayaçlarını yenisiyle Su ve Kanalizasyon ekipleri değiştiriyor.

Diğer yandan vatandaşların da sayaçlarının bozuk olduğunu anlaması halinde Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne gelerek veya ilgili birimi telefonla arayarak sayacının değişmesi talebinde bulunabiliyor. Talepleri değerlendiren ekipler, 24 saat içerisinde bozuk sayacın değişim işlemlerini gerçekleştiriyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.