Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Düzce’de bir okul satışa çıkartıldı

DÜZCE’NİN ŞEREFİYE MAHALLESİ’NDE BULUNAN İSMETPAŞA ORTAOKULU, DEPREM YÖNETMELİĞİ KAPSAMINDA GÜÇLENDİRİLMESİ GEREKTİĞİ, OKUL BAHÇESİNİN KÜÇÜK OLMASI NEDENİ İLE SATIŞA ÇIKARTILDI. YENİ OKUL BİNASI İSE KISA SÜREDE TAMAMLANARAK, DÜZCE’DE İKİLİ EĞİTİM TAMAMEN ORTADAN KALKMIŞ OLACAK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Düzce’de bir okul satışa çıkartıldı
188 views
15 Haziran 2021 - 19:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE (İHA) – Düzce’nin Şerefiye Mahallesi’nde bulunan İsmetpaşa Ortaokulu, deprem yönetmeliği kapsamında güçlendirilmesi gerektiği ve okul bahçesinin küçük olması nedeni ile satışa çıkartıldı. Yeni okul binası ise kısa sürede tamamlanarak, Düzce’de ikili eğitim tamamen ortadan kalkmış olacak.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Düzce’de yüzlerce öğrenciyi mezun eden İsmetpaşa Ortaokulu’nun satılacağını ve okul için yeni bir bina yapılacağını öğrencilerin geçici olarak başka okullara gönderileceğini açıkladı. Ayrıca Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, “Düzce’de ikili eğitim yapan tek okul İsmetpaşa Ortaokulu’ydu. Öğrenciler için yeni bina yapılmasının ardından Düzce’de ikili eğitim tamamen ortadan kalkmış olacak” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, “İsmetpaşa Ortaokulu’nun 1019 öğrencisi olup ikili eğitim yapmaktadır. Okulda 16 derslik bulunmaktadır. Ayrıca mevcut okul bahçesi küçük olup, öğrenciler için gerekli olan oyun ve spor alanları ihtiyacını karşılamamaktadır. İsmetpaşa Ortaokulu mevcut binası deprem yönünden güçlendirilmesi gereken bir binadır. Okul arsası 1325 metrekare olup okulun normal öğretime geçebilmesi ve öğrencilerin ihtiyacı olan sosyal alanların oluşturulabilmesi için yeterli değildir. İsmetpaşa Ortaokulu’nun yerine yeni okul binası yapılamayacağından, imar durum değişikliği yapılmış ve ticarî alana dönüştürülmüştür. Okul yerinin satışından elde edilecek gelirle yeni okulun yapımına Darıcı Mahallesindeki otogar yanında bulunan 10 bin metrekare arsa üzerinde başlanacaktır. İsmetpaşa Ortaokulu’nun yakın çevresinde okul yapımı için uygun arsa bulunmadığından, yeni okul yapımının tamamlanmasıyla birlikte okul, mevcut binasına 1100 metre uzaklıkta bulunan Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine taşınacak olup, yeni yapılacak olan okul da Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine tahsis edilecektir. İsmetpaşa Ortaokulu bu süreçte, geçici olarak Atatürk Ortaokulu/TOBB İlkokulu bahçesinde bulunan ve yakın zamanda güçlendirilmesi ve tadilatı yapılan ve şu an boş olarak duran ek binaya taşınacaktır. Planlanan bu çalışmaların yapılması ile birlikte Düzce’de ikili eğitim sorunu ortadan kalkacaktır” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.