Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Düzce’de ilk ders zili çaldı

TÜM TÜRKİYE’DE KORONA VİRÜS PANDEMİSİ ÖNLEMLERİYLE BİRİNCİ SINIFLAR VE ANA SINIFLARINDA YÜZ YÜZE 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ BAŞLADI. DÜZCE’DE DE İLK DERS ZİLİ ÇALDI VELİLER “BİR YERDEN BAŞLAMASI LAZIMDI” DERKEN ÖĞRENCİLER İSE OKULDA OLMAKTAN MUTLU OLDUKLARINI SÖYLEDİLER.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Düzce’de ilk ders zili çaldı
268 views
21 Eylül 2020 - 11:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tüm Türkiye’de korona virüs pandemisi önlemleriyle birinci sınıflar ve ana sınıflarında yüz yüze 2020-2021 eğitim-öğretim dönemi başladı. Düzce’de de ilk ders zili çaldı Veliler “Bir yerden başlaması lazımdı” derken öğrenciler ise okulda olmaktan mutlu olduklarını söylediler.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle eğitim-öğretim online olarak devam ediyor. Ana sınıfı ve birinci sınıflar bugün çalan ders zili ile yüz yüze eğitimle okula başladı. İlk hafta 1 gün okula gidecek çocuklar, okula tek tek ve maske ile sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek alındı. Düzce’de Uzunmustafa İlkokulu ve anaokulunda korona virüs önlemleri nedeniyle veliler okula alınmazken, öğretmenler her öğrenciyle tek tek ilgilendi.

“Mutluyuz ama tedirginiz”

Çocuğunu ana okuluna getiren veliler hem tedirgin olduklarını hem de mutlu olduklarını dile getirerek, “Hem Mutluyuz hem tedirginiz. Bakalım zaman gösterecek. 3 haftalık süreç var. Nasıl bir eğitim olacağı o zaman belli olacak. Bekliyoruz bakalım” dedi.

Okulların bir yerden açılarak başlaması gerektiğini dile getiren bir başka veli, “Öğrenci ve öğretmenlere başarılar diliyorum. Bu salgından hepimiz etkilendik. Bu sene öğretmenlerin işleri iki kat daha zor. Allah yardımcıları olsun. Bizde biraz endişeliyiz ama bir yerden başlamak gerekiyor. Bütün öğretmen ve öğrencilere hayırlı olsun” dedi.

Uzun zamandan beri okuldan uzakta olan öğrenciler okulların yüz yüze eğitime başlaması ile okula geldikleri için mutlu olduklarını dile getirdi. Okulun ilk gününde öğrenciler ile okulda tanışma etkinliği düzenlendi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.