Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Düzce’de İRAP toplantısı gerçekleştirildi

DÜZCE İL AFET RİSK AZALTMA PLANI (İRAP) TANITIM VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI, VALİ CEVDET ATAY BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Düzce’de İRAP toplantısı gerçekleştirildi
110 views
29 Ocak 2021 - 20:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE(İHA) – Düzce İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) tanıtım ve değerlendirme toplantısı, Vali Cevdet Atay başkanlığında gerçekleştirildi.

Şehirlerde güvenli bir yaşam sağlamak, olası can ve mal kayıplarını azaltmak, risk azaltma bilinci oluşturmak, paydaşlar arası iş birliğini güçlendirmek, kaynakların etkili kullanımını sağlamak ve afet sonrası çalışmalar için olası harcamaların azaltılmasını amaçlayan İRAP’ın tanıtım ve değerlendirme toplantısı Düzce Belediyesi Kültür Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantıda konuşan Vali Cevdet Atay, “Son yıllarda yaşadığımız afetlerde afet yönetimi olarak başarılı olan müdahaleyle ilgili çalışmalar yürütülmüş fakat afet sonrası ortaya çıkan kayıpları azaltmada bu durum tek başına yeterli olmadığı görülmüştür. Bunları hepimiz afetler sonra yaşadığımız olaylarla tecrübe etmiş durumdayız. Afet yönetimi alanındaki uluslararasındaki gelişmeler afet kaynaklarının ortaya çıkmadan önce bu kayıpları azaltmanın yolunun risk yönetimi odaklı bir afet yönetiminden geçtiğini ortaya koymuştur. Alınacak tedbirler doğacak zararları elbette etkilemektedir. Dolayısıyla afetlere karşı benimsenen afet risk yönetimi anlayışının hem merkezi hem de yerel düzeyde kapsamlı olarak yürütülmesi büyük önem arz etmektedir” ifadelerinde bulundu.

Toplantıya Vali Cevdet Atay, vali yardımcıları, kaymakamlar, kurum müdürleri ve İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Kartal ile İl AFAD Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.