Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Düzce’de okullarda hijyen sorumluları belirlenecek

DÜZCE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAZIRLIK ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ VE İL GENELİNDEKİ TÜM OKUL VE KURUM MÜDÜRLERİNİN KATILIMI İLE BİR TOPLANTI DÜZENLENDİ. TOPLANTIDA DÜZCE’DE Kİ TÜM OKULLARDA HİJYEN SORUMLULARIN BELİRLENMESİ KONUSU GÖRÜŞÜLDÜ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Düzce’de okullarda hijyen sorumluları belirlenecek
99 views
19 Ağustos 2020 - 15:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2021 eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmaları kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İl genelindeki tüm okul ve kurum müdürlerinin katılımı ile bir toplantı düzenlendi. Toplantıda Düzce’de ki tüm okullarda hijyen sorumluların belirlenmesi konusu görüşüldü.

Telekonferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, okulların fiziki ortamlarının geliştirilmesi ve güzelleştirilmesi faaliyetlerinin süratle tamamlanması, hazırlıkların öğretim yılı başlamadan bitirilmesi, öğrencilerin güzel ve güvenilir okul ortamında öğretime başlamaları için gerekli çalışmaların ivedilikle tamamlanması gerektiğini vurguladı. Ayrıca Ülkemizde devam etmekte olan korona virüs salgını nedeniyle okullarda alınacak hijyen tedbirleri, öğretmenlere okullarda hijyen eğitimi verilmesi, okullarda “Hijyen Sorumlusu” belirlenmesi konuları görüşüldü.

21 Eylül tarihine kadar devam edecek olan uzaktan eğitim sürecinde; okullarda “EBA Destek Noktaları” oluşturulması, “Okul EBA Sorumlusu”nun belirlenmesi, öğrencilerin EBA üyeliklerinin aktifleştirilmesi, velilere uzaktan eğitim sürecinde rehberlik yapılması gerektiği vurgulandı. Düzce’de uygulanmakta olan “Başarıya Bir Adım Projesi” kapsamında 8. ve 12. Sınıf öğrencilere koçluk sisteminin uygulanması, öğrenci başarılarının takip edilmesi, başarıyı arttıracak çalışmaların yapılması konularında görüşüldü. Toplantıda ayrıca; özel eğitim okulları, Kitap Okuma Projesi, dezavantajlı okullar, taşımalı eğitim kapsamında öğretime başlayacak öğrencilerle ilgili çalışmalar, devam eden projeler ve yeni öğretim yılında yapılacak proje çalışmaları konularında bilgilendirme ve değerlendirme yapıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.