Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Düzce’nin içme suyu sil baştan

DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI DR. FARUK ÖZLÜ, KENTİN ÇÖP VE İÇME SUYU SORUNLARINA KÖKLÜ ÇÖZÜMLER ÜRETİLDİĞİNİ AÇIKLADI. ÖZLÜ, DÜZCE’NİN İÇME SUYU ALT YAPISININ ÖNÜMÜZDEKİ 35-40 YIL YETECEK ŞEKİLDE YENİLEYECEĞİNİ VURGULADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Düzce’nin içme suyu sil baştan
172 views
31 Ağustos 2020 - 13:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kentin çöp ve içme suyu sorunlarına köklü çözümler üretildiğini açıkladı. Özlü, Düzce’nin içme suyu alt yapısının önümüzdeki 35-40 yıl yetecek şekilde yenileyeceğini vurguladı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü içme suyu hattının yenilenmesi ile ilgili çalışmaları aktararak “İçme suyu konusunda da geçenlerde kısmen bir açıklama yaptık. Düzce’nin içme suyu alt yapısının tamamını yeniliyoruz. Arkadaşlar kaynak, arıtma Devlet Su İşleri’yle, depo ve şehir şebekesinde İller Bankası ile çalışıyoruz. Kaynak ve arıtma projesi 90 günde bitecek. Aşağı yukarı 20-25 günü geçti. Bunun inşası içinde bir 6 ay gerekecek. Depo şebeke sisteminin yenilenmesi İller Bankasıyla çalışıyoruz. Onlara şu anda bilgileri verdik. Düzce’de önümüzdeki 35 yıl nüfus artışı nasıl olacak bunu onlara bildirdik ve bu nüfus hangi bölgelerde yoğunlaşacak buna göre şu anda İller Bankası optimum boru çaplarını hesaplıyor. İnşallah bu sene içerisinde Düzce’nin içme suyu alt yapısını önümüzdeki 35-40 yıl yetecek şekilde yenileyeceğiz” diye konuştu.

“Temiz Şehir Düzce”

Temiz Şehir Düzce kampanyasının başlatmaya hazırlandıklarının altını çizen Başkan Dr. Özlü “Temizlik araçlarının tamamını satın aldık. Bunları aylık taksitler halinde ödüyoruz. Artık temizlik ihalesi yapmıyoruz. Dolayısıyla temizlik için de Temiz Şehir Düzce kampanyası başlatacağız. Hecinlerde kurduğumuz fabrika bu sene bitecek. Kaynağında ayrıştırmadan çöp ayrıştırma ve işlemeye kadar geçen bir süreci topluca yürüteceğiz. Dolayısıyla temiz şehir Düzce olacak” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.