Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eğitim-Ber-Sen Başkanı Çelebi “Mahkemeden durdurma kararı çıktı”

EĞİTİM-BİR SEN DÜZCE ŞUBE BAŞKANI ÖMER FARUK ÇELEBİ, EĞİTİM BİR-SEN OLARAK AÇILAN DAVADA DANIŞTAY TARAFINDAN ÜNİVERSİTELERİN KURUMLAR ARASI GEÇİCİ GÖREVLENDİRME YÖNETMELİĞİ KAPSAMI DIŞINA ÇIKARILMASINA İLİŞKİN DÜZENLEMENİN YÜRÜTMESİNİN DURDURULMASINA KARAR VERDİĞİNİ BELİRTTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Eğitim-Ber-Sen Başkanı Çelebi “Mahkemeden durdurma kararı çıktı”
105 views
14 Kasım 2020 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir Sen Düzce Şube Başkanı Ömer Faruk Çelebi, Eğitim Bir-Sen olarak açılan davada Danıştay tarafından üniversitelerin Kurumlar Arası Geçici Görevlendirme Yönetmeliği kapsamı dışına çıkarılmasına ilişkin düzenlemenin yürütmesinin durdurulmasına karar verdiğini belirtti.

Ülke genelinde yetkili sendika olarak çalışmalarını yürüten Eğitim Bir-Sen, Kurumlar Arası Geçici Görevlendirme Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle üniversitelerin yönetmelik kapsamı dışına çıkarılarak akademik ve idari personelin üniversitelerarası geçici yer değişikliği yapabilme haklarının ellerinden alınmasını yargıya taşıdı. Konu ile ilgili mahkemeden durdurma kararının çıktığını dile getiren Eğitim Bir-Sen Düzce Şube Başkanı Çelebi, “Kurumlar Arası Geçici Görevlendirme Yönetmeliği’nde, 29 Şubat 2020 tarihli ve 31054 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kurumlar Arası Geçici Görevlendirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile yapılan değişiklikle, ’yükseköğretim kurumlarının’ bu yönetmelik kapsamında geçici görevlendirme yapamayacakları ’yükseköğretim kurumlarınca’ bu yönetmeliğe göre yapılmış olan geçici görevlendirmelerin bir ay içerisinde sonlandırılacağı hüküm altına alınmıştı. Bu durumda öğretim elemanlarının üniversiteler arasında akademik kariyer, bilimsel araştırma, ortak çalışma gibi gerekçelerle isteklerine bağlı veya resen yapılan geçici görevlendirmeleri engellenecek ve bu suretle bilimsel ve akademik çalışmaları ile mazerete bağlı yer değişikliği taleplerinin karşılanmasını sağlayabilecek türdeki görevlendirmeler ortadan kalkacaktı. Aile bütünlüğünün sağlanması ve sağlık mazereti olan idari personelin geçici bir süre de olsa derdine derman olan Kurumlar Arası Geçici Görevlendirme Yönetmeliği’nde yapılan bu düzenlemeyle üniversitelerarası mazerete bağlı yer değişikliği iş ve işlemlerinin yapılamayacak olması, zaten mağdur olan idari personeli bir kez daha mağdur edecekti” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.