Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gençlerimizin Mehmet Akif Ersoy’u iyi öğrenmeleri lazım

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ TÜRKÇE VE SOSYAL BİLİMLER EĞİTİMİ BÖLÜMÜ’NÜN, “MEHMET AKİF VE İSTİKLAL MARŞI YILI” KAPSAMINDA DÜZENLEDİĞİ “İSTİKLAL ŞAİRİ MEHMET AKİF ERSOY” ADLI PANELDE MİLLİ ŞAİRİMİZ, YAZAR MEHMET AKİF ERSOY ANLATILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gençlerimizin Mehmet Akif Ersoy’u iyi öğrenmeleri lazım
103 views
19 Nisan 2021 - 11:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü’nün, “Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı” kapsamında düzenlediği “İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy” adlı panelde Milli Şairimiz, Yazar Mehmet Akif Ersoy anlatıldı.

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Er’in yönlendiriciliğinde yapılan panelde; Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Fevzi Karademir ve Dr. Öğretim Üyesi Yahya Aydın bilgi ve deneyimlerini paylaştı. Panelin ilk sunumunu yapan Prof. Dr. Fevzi Karademir, Milli şairimizin 63 yıllık ömrüne çok fazla şey sığdırdığını söyleyerek, eş, baba, öğretmen, veteriner, şair, düşünür ve dava adamı olarak örnek almamız gereken çok yönü olduğunu dile getirdi. Gençlerin Mehmet Akif Ersoy’u araştırarak iyi öğrenmeleri gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Karademir, Diyanet İşleri Başkanlığı’nin dijital olarak yayınladığı Safahat adlı eseri telefonlarına indirerek okumaları tavsiyesinde bulundu.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un maneviyatının yanında fiziki görüntüsünün de oldukça iyi olduğunu söyleyen Karademir, M. Akif Ersoy’un yediğine, içtiğine ve sağlığına dikkat ettiğini dile getirdi. Vatan Şairimizin çok birikimli bir ilim insanı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Fevzi Karademir, Türkçe’nin yanında Farsça ve Arapça dillerini de çok iyi bildiğini kaydetti. Büyük dava adamı, vatan şairimizin; cimrilikten, makamdan, kibirden ve maddi kirlilikten nefret ettiğini katılımcılarla paylaşan Karademir, M. Akif Ersoy’un, bir Kuran şairi olduğunun altını çizdi. M. Akif Ersoy’un bütün bu özelliklerinin yanında bir aksiyon adamı olduğunu da vurgulayan Karademir, Anadolu’yu, Rumeli’yi, Arnavutluk’u ve Arabistan’ı karış karış gezerek araştırma ve incelemeler yaptığının altını çizdi.

Panelin son sunumunu yapan Dr. Öğretim Üyesi Yahya Aydın, Milli Şairimizin önemine vurgu yaparak, İstiklal Marşımızın da büyük bir metin olduğunu, onlarca yazar tarafından yorumlanmasına rağmen halen daha yorumlanmaya açık olduğunu dile getirdi. Şairi, derdi olan insan olarak açıklayan Yahya Aydın, M. Akif Ersoy’un da yaşadığı ıstırabı dizelere döktüğünü söyledi. Ümitsizlikten nefret ettiğinin altını çizen Öğretim Üyesi, Milli Şairimizin yaşadığı onca şeye rağmen hiçbir zaman itiraz etmediğini ifade etti. İstiklal Marşımızı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin karşısında Taceddin Dergahı’nda kaleme aldığını paylaşan Dr. Öğr. Üyesi Yahya Aydın, İstiklal Marşımızın yazılışında bu mekanların da etkisi olduğunu vurguladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.