Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kadınlar hem öğreniyor hem de para kazanıyor

DÜZCE’DE KADINLARIN DESTEKLENMESİ İÇİN AÇILAN HAZIR GİYİM KURSUNDA EĞİTİMLER SÜRÜYOR. KURSA KATILAN VE EĞİTİM ALAN KADINLAR, HEM BOŞ VAKİTLERİNİ DEĞERLENDİRİYOR HEM DE ÜRÜNLERİNİ KAZANCA DÖNÜŞTÜRÜYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kadınlar hem öğreniyor hem de para kazanıyor
59 views
23 Şubat 2022 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE (İHA) – Düzce’de kadınların desteklenmesi için açılan hazır giyim kursunda eğitimler sürüyor. Kursa katılan ve eğitim alan kadınlar, hem boş vakitlerini değerlendiriyor hem de ürünlerini kazanca dönüştürüyor.

Düzce Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde açılan hobi ve meslek edindirme kursları, kadınların hayatına dokunmaya devam ediyor. Birçok alanda kurs açan merkez, hazır giyim konusunda da kadınlara eğitim veriyor. Hazır giyim kursunda eğitim alan kadınlar, hem boş vakitlerini değerlendiriyor hem de ürünlerini kazanca dönüştürüyor.

“Hobi olarak yapıyorum”

Hazır giyim kursuna devam eden kursiyerlerden Mediha Akkaya, “Düzce Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nun hazır giyim kursuna devam ediyorum. Bu kurslar hep vardı ama ben 2 sene önce katıldım. Genetik bir mirasta var, annem terzidir. Bende ondan öğrenmedim ama boş vaktimi değerlendirmek amacıyla başladım kursa. Sonra alıştım ve çok da güzel gidiyor. Ben hobi olarak başladım. Ev ekonomisini de katkıda bulunuyorum. Benim gibi kursa gelen arkadaşlar için de güzel bir imkan. Çünkü iş olanağı da sağlıyor. Bu kurstan sonra tekstil fabrikalarında, makine bölümlerinde iş bulabiliyorlar. Veya evdeki kendi kıyafetlerini dikerek, çocuklarının kıyafetlerini dikerek yine ev ekonomisine katkıda bulunabiliyorlar. Kursta kumaş seçiminden en son aşamada üzerimize giyene kadar bütün her şeyi hazır kalıplarla hocamız eşliğinde öğreniyoruz. Kurs bittikten sonra da hobime devam ederim. Giyimin sonu yok. Bence herkesin de bu kursa katılması gerekir. Çünkü hem keyifli hem terapi gibi geliyor. Birde bir şeyler uygulamanın da keyfini yaşıyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.