Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kanalizasyondan çıkanlar şok ediyor

DÜZCE’DE KENTİN FARKLI NOKTALARINDA KANALİZASYON HATTINA GELİŞİ GÜZEL ATILAN ATIKLAR ŞEBEKELERİN TIKANMASINA NEDEN OLUYOR. KANALİZASYONDA BULAŞIK TELİNDEN ÇOCUK BEZİNE KADAR BİRÇOK ATIĞIN ÇIKTIĞI GÖRÜLDÜ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kanalizasyondan çıkanlar şok ediyor
109 views
26 Haziran 2021 - 15:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE(İHA) – Düzce’de kentin farklı noktalarında kanalizasyon hattına gelişi güzel atılan atıklar şebekelerin tıkanmasına neden oluyor. Kanalizasyonda bulaşık telinden çocuk bezine kadar birçok atığın çıktığı görüldü.

İl genelinde vatandaşların mağduriyet yaşamaması için gece gündüz özveri ile çalışan Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, gelen şikayetleri kısa sürede gideriyor. Ekipler tarafından, tıkalı kanalizasyon hatlarından çıkarılan atıklar şaşırtıyor. Atıklardan dolayı iki günde bir aynı noktaya müdahale etmek zorunda kalan ekipler, vatandaşları bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyor.

Kötü koku ve taşmanın sebebi katı atıklar

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü Murat Gülmez, kanalizasyon şebeke hatlarına gelişi güzel atık atılmaması gerektiğine dikkat çekerek; suda erimeyen ve suyun akışını engelleyen maddelerin tıkanmalara neden olduğunu ve arıtma sistemine de zarar verdiğini belirtti. Özellikle tuvaletlere atılan atıkların sadece kanalizasyonu tıkamadığını araçlara ve atık su borularına da zarar verdiğini kaydeden Gülmez, Kanalizasyon kanallarında meydana gelen kokuların ve kanallarda meydana gelen taşmaların en büyük sebeplerinden birisinin de kanalizasyona atılmaması gereken katı atıklar olduğuna dikkat çekti.

Kanalizasyon atıklarının içinde bulunmaması gereken bulaşık telleri, poşet, ıslak mendil, ped, bez parçaları, çocuk bezleri gibi atıklar nedeniyle kanalizasyon hatları ve pompalarda tıkanmalar yaşanıyor.

Tıkanmaların önüne geçebiliriz

Düzcelilere kanalizasyonun çöp olarak kullanmadığı takdirde tıkanmaların önüne geçebileceğini dair uyarılarda bulunan Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü Murat Gülmez, “Evlerimizde çöplerimizi ayırabiliriz. Şebekelerimizi tıkayacak atıkları atmamalıyız. Bunun için çocuklarımızı bilinçlendirmeli umumi tuvalet ve işyerlerinde de afişlerle uyarılar yapılmalı. Temiz Düzce için hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız” ifadelerinde bulundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.