Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kariyer planlamada çevre, zaman ve arkadaş etkisi

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ KARİYER GELİŞTİRME VE MEZUN İZLEME UYGULAMA ARAŞTIRMA MERKEZİ’NİN DÜZENLEDİĞİ “ÖZEL SEKTÖRDEN AKADEMİSYENLİĞE: KARİYER YOLCULUĞU – ULUSLARARASI PERSPEKTİFTEN DEĞERLENDİRME” BAŞLIKLI ETKİNLİKTE, KARİYER SÜRECİNDE YAPILMASI GEREKENLER ANLATILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kariyer planlamada çevre, zaman ve arkadaş etkisi
145 views
26 Şubat 2021 - 14:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi’nin düzenlediği “Özel Sektörden Akademisyenliğe: Kariyer yolculuğu – Uluslararası Perspektiften Değerlendirme” başlıklı etkinlikte, kariyer sürecinde yapılması gerekenler anlatıldı.

Uzun bir süre özel sektörde önemli işlere imza attıktan sonra Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü’nde akademik çalışmalarını yürüten Dr. Öğretim Üyesi Murat Bayat, kariyer sürecinde yaşadıklarını, bilgi ve deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

Azmin ve ne istediğini bilmenin önemini anlatarak başladığı konuşmasında Dr. Bayat, arkadaş çevresinin, ilişkilerin önemine değindi. Zamanın iyi değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Bayat, öğrencilerin kendilerini geliştirmesi için sürekli etkin olması gerektiğini, bilgili ve deneyimli kişilerle zaman geçirmeleri gerektiğini ifade etti.

Kendi kariyer gelişim sürecinden de örnekler vererek devam ettiği sunumunda Dr. Murat Bayat, köyde başladığı hayatına, yaptığı çalışmalarla ve girişimlerle Türkiye’de ve dünyada önemli işlere imza attığını ve bugün çalışmayı ve okumayı halen devam ettirdiğini vurguladı.

Paylaşmanın ve iyi insan olmanın önemine de değinen Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü Dr. Murat Bayat, başarısızlıklar karşısında yılınmaması gerektiğini, iyi niyetin ve çalışmanın sürekli devem etmesi sonucunda hak edilen noktaya gelineceğinin altını çizdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.