Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Masa başı ve saha tatbikatı yapıldı

DÜZCE’DE MEYDANA GELEBİLECEK SEL VE SU BASKINI OLAYLARINDA CAN VE MAL KAYBININ YAŞANMAMASI VE YA EN AZA İNDİRİLMESİ İÇİN DÜZCE’DE MASA BAŞI VE SAHA TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Masa başı ve saha tatbikatı yapıldı
142 views
08 Ekim 2020 - 15:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE (İHA) – Düzce’de meydana gelebilecek sel ve su baskını olaylarında can ve mal kaybının yaşanmaması ve ya en aza indirilmesi için masa başı ve saha tatbikatı gerçekleştirildi.

Düzce Valiliği ve Düzce İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyesinde kentte meydana gelebilecek sel ve su baskını olaylarında can ve mal kaybının yaşanmaması veya en aza indirilmesi için masa başı ve saha tatbikatı yapıldı. Tatbikatta 26 yerel düzey çalışma grubu plan sorumlularının tatbikatla ilgili görüş ve önerileri de alındı. Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada “İlimizde meydana gelebilecek Sel-Su Baskını olaylarında can ve mal kaybının yaşanmaması veya en aza indirilmesi, hazırlanan afet ve acil durum planlarının uygulanabilirliğini gerçekçi ortamlarda test edilmesi, ekiplerin kapasite ve kabiliyetlerinin görülmesi, yönetim fonksiyonu içinde yer alanların karar verme sürecindeki başarısının ölçülmesi amacıyla 07 Ekim 2020 günü saat 14:00’de Sel-Su Baskını Senaryosu üzerinden Düzce-2020 TAMP İl Düzeyi Masabaşı Tatbikatı Vali Yardımcımız Sayın Süleyman Hurrem Aksoy başkanlığında İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Üyeleri’nin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Tabikat sonunda, Vali Yardımcımız Süleyman Hurrem Aksoy afet ve acil durumlarda etkinliğin artırılması için böyle tatbikatların önemine değinerek yaptığı değerlendirme konuşmasından sonra 26 adet Yerel Düzey Çalışma Grubu Plan Sorumlularının tatbikatla ilgili görüş ve önerileri alınırak tatbikat sonlandırılmıştır” denildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.