Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mobil Sosyal Hizmet Merkezi ile hizmet vatandaşın ayağına gidiyor

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI’NIN MOBİL SOSYAL HİZMET MERKEZİ ARACI DÜZCE’YE GELDİ. DÜZCE’DE 3 AY BOYUNCA KIRSAL KESİMLERDE Kİ VATANDAŞLARIN AYAĞINA KADAR GİDECEK OLAN MOBİL MERKEZ, VATANDAŞLARIN İHTİYAÇLARINI ANINDA ÇÖZÜME KAVUŞTURACAK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mobil Sosyal Hizmet Merkezi ile hizmet vatandaşın ayağına gidiyor
54 views
24 Şubat 2022 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE (İHA) – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Mobil Sosyal Hizmet Merkezi aracı Düzce’ye geldi. Düzce’de 3 ay boyunca kırsal kesimdeki vatandaşların ayağına kadar gidecek olan mobil merkez, vatandaşların ihtiyaçlarını anında çözüme kavuşturacak.

Düzce’nin kırsal kesimlerindeki vatandaşların Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne gelip gitmesinde sorun yaşanmasının ardından Mobil Sosyal Hizmet Merkezi kente gönderildi. 3 ay boyunca Düzce’nin tüm kırsal kesimlerine ulaşarak vatandaşa hizmeti ayağına kadar götürecek olan araçta doğum yardımı, evde bakım hizmetleri, SED yardımı, engelli ve yaşlı hizmetleri başvuruları alınabilecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Serter Tüloğlu, “Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak yaptığımız bütün çalışmaları bu araç sayesinde tüm kırsal kesimlerde yapabiliyoruz. Doğum yardımı, evde bakım hizmetleri, SED yardımı, engelli ve yaşlı hizmetleri gibi bunların hepsini kırsal bölgelerde, Yığılca’nın köylerinde de, merkezinde de, Gümüşova’da, Çilimli’de bu hizmetlerin hepsini vatandaş müdürlüğe gelmeden biz ayağına götürmüş olacağız. Vatandaş Düzce merkezdeki il müdürlüğüne gelmeden biz tüm ilçelere hizmet götürmüş olacağız. Şu anki planlamamız bakanlık tarafından 3 ay. Fakat bu süre uzatılabilir. Merkezde bununla ilgili olarak 5-6 araç bulunuyor. İl Müdürümüz Ercan Öztürk şu anlık 3 aylık bir çalışma yapılacağını belirtti. Tabii ki bu süreç uzatılabilir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.