Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Pandemiye özel Diyabet Kamp

SAHA ÇALIŞMALARI, EĞİTİM PROGRAMLARI VE ONLİNE DANIŞMANLIK HİZMETLERİYLE BÖLGESİNDE EN ÇOK TERCİH EDİLEN MERKEZLERDEN BİRİ OLAN DÜZCE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ÇOCUK DİYABET MERKEZİ, 2010 YILINDAN BU YANA KESİNTİSİZ SÜRDÜRDÜĞÜ DİYABET KAMPINA BU YIL DA ARA VERMEDİ. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ÇOCUK ENDOKRİNOLOJİ BİLİM DALI ÖĞRETİM ÜYESİ İLKNUR ARSLANOĞLU VE EKİBİ TARAFINDAN HASTALARIN MORAL VE MOTİVASYONUNU YÜKSELTMEK, HAYAT KALİTESİNİ ARTIRMAK AMACIYLA PANDEMİ KOŞULLARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULARAK 11. DİYABET KAMPI ORGANİZE EDİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Pandemiye özel Diyabet Kamp
101 views
04 Ağustos 2021 - 18:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Covid-19 tedbirleri altında gerçekleştirilecek olan Çocuk Diyabet Kampı diyabetli çocuklar ve ailelerine sağlıklı yaşam bilincinin kazandırılması sağlanacak.

Düzce ve bölgesine hizmet veren Düzce Üniversitesi Hastanesi Çocuk Diyabet Merkezi tarafından diyabetli çocukların eğitim ve sağlıklarını iyileştirmek amacıyla Covid-19 tedbirleri altında Çocuk Diyabet Kampının 11.sini düzenliyor. Diyabet Kampı ile diyabetli çocuklar ve ailelerine sağlıklı yaşam bilincinin kazandırılması hedefleniyor.

Saha çalışmaları, eğitim programları ve online danışmanlık hizmetleriyle bölgesinde en çok tercih edilen merkezlerden biri olan Düzce Üniversitesi Hastanesi Çocuk Diyabet Merkezi, 2010 yılından bu yana kesintisiz sürdürdüğü diyabet kampına bu yıl da ara vermedi. Düzce Üniversitesi Hastanesi Çocuk Endokrinoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi İlknur Arslanoğlu ve ekibi tarafından hastaların moral ve motivasyonunu yükseltmek, hayat kalitesini artırmak amacıyla pandemi koşulları göz önünde bulundurularak 11. Diyabet Kampı organize edildi.

Düzce’de bir otelde düzenlenecek kampta çocuk diyabeti konusunda uzman öğretim üyesi, iki çocuk endokrin araştırma görevlisi, iki diyabet hemşiresi, bir diyetisyen, iki sosyal hizmet uzmanı görev alırken, dernek aktivisti aileler ve gençler de destek verecek. Katılımcılar HES kodu sorgulaması ile kampa kabul edilirken, etkinlikler açık alanda sosyal mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde gerçekleştirilecek.

Çocuk diyabet kamplarının diyabetli çocuk ve ailelerinin eğitim ve motivasyonunu arttırmak için paha biçilmez girişimler olduğunu anımsatan Prof. Dr. Arslanoğlu, “Covid-19 pandemisi nedeniyle ara verilmiş olan diyabet kamplarına Düzce Üniversitesi Hastanesi Çocuk Diyabet Merkezi ve Düzce Çocuk ve Genç Diyabetliler Derneği olarak pandemi koşulları nedeniyle formatta hayli değişiklik yaparak hem maksimum fayda elde etmeye, hem de güvenlikten taviz vermemeye çalıştık. Kamplarımız 7 -8 Ağustos tarihlerinde bir gecelik aile kampı; 8-9 Ağustos tarihlerinde de bir gecelik gençlik kampı şeklinde gerçekleşecektir. 2010 yılından beri yaptığımız bir haftayı kapsayan ve grup liderleri ile küçük kardeşlerini gruplar halinde müşterek odalarda ağırladığımız kamplardan farklı olarak bu sene odalarda yalnızca aile bireyleri ve çok yakın arkadaşlar birlikte ağırlanacaktır“dedi.

Kamp programı hakkında bilgiler veren Arslanoğlu, birlikte yenen ana ve ara öğünlerde sağlıklı beslenme ve karbonhidrat sayımına göre insülin uygulaması, spor sırasında diyabet yönetimi, zinde yaşam eğitimi, diyabetle yaşam söyleşisi ve akşam eğlencesinin yer aldığını ifade etti.

Kampta eğitim, moral, kaynaşma ve dayanışma duygusunun artırılmasını amaçladıklarını dile getiren Prof. Dr. Arslanoğlu, açıklamasını “Bu organizasyonlarla yalnızlık ve ayrıksılık algısının aşılması, diyabetle kaliteli ve mutlu yaşanabileceği gerçeğinin deneyimlenmesini hedefliyoruz. Döneme özel bir diğer amaç da katılımcılara pandemi konusunda bilinçli tutum kazandırılmasıdır” şeklinde tamamladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.