Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Pehlivan “Sosyal medyada neden daha farklı davranıyoruz?”

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ’NİN HAYATA GEÇİRDİĞİ POPÜLER BİLİM SEMİNERLERİNİN (PBS) 25’İNCİSİNDE DR. BAHAR MURATOĞLU PEHLİVAN, “SOSYAL MEDYADA NEDEN DAHA FARKLI DAVRANIYORUZ?” BAŞLIKLI SUNUMUNDA BİLGİ VE DENEYİMLERİNİ KATILIMCILARLA PAYLAŞTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Pehlivan “Sosyal medyada neden daha farklı davranıyoruz?”
198 views
22 Aralık 2020 - 11:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE(İHA) – Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nin hayata geçirdiği Popüler Bilim Seminerlerinin 25’incisinde Dr. Bahar Muratoğlu Pehlivan, “Sosyal Medyada Neden Daha Farklı Davranıyoruz?” başlıklı sunumunda bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Moderatörlüğünü Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Sistematik Felsefe ve Mantık Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Aysun Aydın’ın yaptığı online etkinlikte, bireylerin sosyal medyadaki farklı davranışlarının nedenleri anlatıldı. Bireylere benliklerini gizleme fırsatı sunan sosyal medya, kişilerin normal hayatta bastırdığı duyguları ortaya çıkardığını ifade eden Dr. Bahar Muratoğlu Pehlivan, karşı taraftan gelecek tepkinin de görülmemesi kişilerin davranışlarında aşırıya kaçmasına neden olduğunu dile getirdi. Sosyal medyada bireylerin benlik temsillerini daha az önemsediklerini veya başkalarının da söylemde bulunan kişileri önemsemediği algısının olduğunu katılımcılarla paylaşan Dr. Pehlivan, medyada yer alan haber altı yorumlar incelendiğinde anonim yorumların da diğer yorumlara göre daha fazla küfür içerdiğini ve diğer yorumlara göre daha sert olduğunu söyledi. Sosyal medyada gerçekleştirilen davranışların kitle psikolojisi ile benzerlikler gösterdiğine değinen Dr. Bahar Muratoğlu Pehlivan, kitlelerin bireylerden farklı davranışlar sergilediğini, çünkü kitlelerin içerisindeki bireylerin tanımlanamayacak olması davranışlarına yansıdığını ifade etti. Sunum sonunda katılımcıların sorularını da yanıtlayan Dr. Bahar Muratoğlu Pehlivan, kendisine bu fırsatı verenlere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.