Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Propolis damlada dikkat edilmesi gerekenler

BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRMESİ İLE BİLİNEN PROPOLİS, BİR ÇOK ÇEŞİDİ İLE VATANDAŞLARA SATILIYOR. FAKAT DAMLA PROPOLİSTE NELERE DİKKAT EDİLMELİ? DÜZCE ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ DEKANI VE ARI MUCİZESİ AKADEMİ BAŞKANI PROF. DR. HALİL İBRAHİM UĞRAŞ, PROPOLİS DAMLADA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLERİ AÇIKLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Propolis damlada dikkat edilmesi gerekenler
120 views
15 Mart 2021 - 15:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bağışıklığı güçlendirmesi ile bilinen Propolis, bir çok çeşidi ile vatandaşlara satılıyor. Fakat damla propoliste nelere dikkat edilmeli? Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı ve Arı Mucizesi Akademi Başkanı Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, propolis damlada dikkat edilmesi gerekenleri açıkladı.

Korona virüs salgını sonrasında vatandaşların en çok dikkat ettiği konu bağışıklıkları oldu. Bağışıklık güçlendirici etkisi ile bilinen Propolis ise en çok tercih edilen ürünlerin arasında yer aldı. Fakat damla olarak piyasada bulunan propolis ürünlerinde dikkat edilmesi gereken konular bulunuyor. Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı ve Arı Mucizesi Akademi Başkanı Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş Propolis damlada dikkat edilmesi gereken konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Uğraş: “Propolis veyahut diğer gıda takviyelerinin vücuda alınmasında sulu çözeltiler dediğimiz damla formu da karşımıza sıklıkla çıkmakta. Piyasada mevcut propolis ürünlerine baktığımızda birçoğunun damla formunda olduğunu görüyoruz. Bu noktada dikkat edeceğimiz husus, hazırlanan sulu çözeltiler yani damla formları, alkol ekstraktı mı yoksa su ekstaktı mı? Bu noktada suyun yanında bazı yardımcı doğal gıda takviyeleri veyahut kimyasallarını kullandığımızda, bu propolis içerisindeki etkenlerin büyük çoğunluğunu suya da geçirebiliyoruz. Bu işlem başarıyla gerçekleştirmiş olduğumuz bir teknoloji. Damla formu, gerek propolisin doğası gereği acı tadı gerekse diğer ürünlerin kullanılmamasından dolayı çocuklarda kullanım için en uygun formüldür. Damla formunu rahatlıkla suyun içerisine damlatarak, yoğurt veya meyve suyu gibi çeşitli tatlı ürünlerin içerisine katarak arzu edebileceği bir ürün haline getirebiliriz. Ancak önerilen dozlara mutlaka ama mutlaka uymamız ve o doğrultuda kullanmamız çok önemlidir” şeklinde konuştu.

Düzce Üniversitesi’nde analiz edilen arı mucizesi ürünlerine www.arimucizesi.com adresinden ulaşılınabiliyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.