Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Rektör Çakar “12 Kasım Düzce depremini 21. yılında anıyoruz”

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. NİGAR DEMİRCAN ÇAKAR, 12 KASIM DÜZCE DEPREMİNİN YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE YAYINLADIĞI MESAJINDA “DEPREM ÖLDÜRMEZ, BİNA ÖLDÜRÜR ANLAYIŞIYLA ÜNİVERSİTE OLARAK DEPREMİN ETKİLERİNİ EN AZA İNDİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRMEKTEYİZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Rektör Çakar “12 Kasım Düzce depremini 21. yılında anıyoruz”
57 views
11 Kasım 2020 - 16:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE(İHA) – Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 12 Kasım Düzce Depreminin yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında “Deprem öldürmez, bina öldürür anlayışıyla üniversite olarak depremin etkilerini en aza indirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” dedi.

Rektör Çakar, depremin yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında “Çocukluğumuzun ve gençliğimizin anılarıyla dolu bu güzide şehrimiz, 12 Kasım 1999’da yaşanan deprem ile ne yazık ki tarihinin en acı felaketlerden birisini yaşadı. Bu doğal afette çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti ya da yaralandı. Yakınlarını, aile bireylerini ya da kendi organlarını beton yığınları altında bırakan vatandaşlarımızın yaralarının tazeliğini biliyoruz. Ancak; ülkemizin büyük bir bölümünün üçüncü jeolojik zamanda oluşmasının bir sonucu olarak, bu tür tektonik olayların yaşanması bilimsel bir gerçekliktir. Bu gerçeklikten yola çıkarak biz de ‘Deprem öldürmez, bina öldürür’ anlayışıyla üniversite olarak depremin etkilerini en aza indirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu kapsamda üniversitemizde Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulmuş ve her yıl gerçekleştirilen Deprem Çalıştayları ile şehrimizde deprem bilincinin oluşmasına ve deprem bilgisinin güncel tutulmasına önemli katkılar sağlanmaktadır. Düzce Üniversitesi olarak; depreme karşı en önemli tedbirin depreme dayanıklı binalar inşa etmek ve deprem bilinciyle yaşam kültürünü her nesle aktarmak olduğunu vurguluyor, ülkemizde ve geçtiğimiz günlerde İzmir’de yaşanan depremlerde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalan ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz” ifadelerinde bulundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.