Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sanayi beklentilerini karşılayan proje başarıyla tamamlandı

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ DR. ENGİN PAK CUMAYERİ MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN “İMALAT SANAYİNE YÖNELİK MESLEKİ EĞİTİMİN GELİŞTİRİLMESİ MALİ DESTEK PROGRAMI” KAPSAMINDA YAPTIĞI PROJE BAŞARILI BİR ŞEKİLDE TAMAMLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sanayi beklentilerini karşılayan proje başarıyla tamamlandı
53 views
22 Mart 2021 - 11:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE (İHA) – Düzce Üniversitesi Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu’nun, “İmalat Sanayine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında yaptığı proje başarılı bir şekilde tamamlandı.

Düzce Üniversitesi Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu’nun laboratuvar alt yapısını geliştirmek için Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na bütçesi 742 bin 569 TL olan, “İmalat Sanayiine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında yaptığı proje başarılı bir şekilde tamamlandı. Proje hakkında bilgilendirmelerde bulunan Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nursel Altan Özbek, “Üniversitemiz Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan Makine ve Metal Teknolojileri ile Elektronik ve Otomasyon Teknolojileri bölümlerindeki programlar, imalat sanayine yönelik teorik bilgiden daha çok pratik bilgiye ihtiyaç duyan programlardır” dedi.

“Birçok kazanımlar elde etmiştir”

İmalat sanayinin meslek yüksekokullarından beklentisi olduğuna dikkat çeken Özbek, “İmalat sanayinin meslek yüksekokullarından beklentisi de pratik bilgiye sahip, teknolojiyi kullanabilen ve nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanması yönündedir. Bu proje ile alınan ve sanayide aktif bir şekilde kullanılan; Endüstri 4.0 eğitim setleri, ısıl işlem fırını, sertlik ölçme cihazı ve yüzey pürüzlülüğü ölçüm cihazı ile geliştirilmiş olan laboratuvarlarımız sayesinde, meslek yüksekokulumuz; imalat sektörünün en büyük problemleri arasında birinci sırada bulunan nitelikli eleman açığını gidermesi, imalat sanayinin ihtiyaç duyduğu, hızla gelişen ve değişen dünya şartlarında, talepleri karşılayabilmek için, nitelikli eleman eğitimini gerçekleştirmesi ve katma değeri yüksek ürünler üretebilme yeteneğine kavuşması gibi birçok önemli kazanımlar elde etmiştir” ifadelerini kullandı.

Özbek, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a ve proje ekibinde yer alan herkese teşekkürlerini sundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.