Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SGK Kuruluşunu kutluyor

SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNUN, 5502 SAYILI KURULUŞ KANUNU 16 MAYIS 2006 TARİHİNDE KABUL EDİLMESİ NEDENİYLE, SOSYAL GÜVENLİK KURUMU DÜZCE İL MÜDÜRLÜĞÜ KURULUŞUNU ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLUYOR. BU KAPSAMDA BİR AÇIKLAMA YAPAN DÜZCE SGK İL MÜDÜRÜ NECMİ KÖROĞLU BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SGK Kuruluşunu kutluyor
130 views
21 Mayıs 2021 - 15:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumunun kuruluşu ve Sosyal Güvenlik Haftası, Sosyal Güvenlik Kurumu Düzce İl Müdürlüğü kuruluşunu çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Sosyal Güvenlik Kurumunun 16 Mayıs 2006 yılında 5502 sayılı kuruluş kanunu ile yeniden yapılanarak sosyal güvencelerin tamamını kendi çatısı altında topladı. Kanunun yürürlüğe girdiği tarih olan 16 Mayıs haftası ise her yıl Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanmaya başladı. Sosyal Güvenlik Haftasını çeşitli etkinliklerle kutlayan Düzce SGK il Müdürü Necmi Köroğlu’da basın açıklaması yaparak kutlanan hafta ile ilgili bilgiler verdi. Köroğlu açıklamasında, “Paydaşlarına tanıtmak, Sosyal Güvenlik reformunu anlatmak, Sosyal Güvenlik kavramının toplumumuzun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, vatandaşlarımızı hak ve yükümlülükler konusunda bilgilendirmek, toplumda Sosyal Güvenlik bilinci oluşmasına katkı sağlamak amacıyla her yıl tüm yurtta 16 Mayıs’ı içine alan hafta Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanmaktadır. Sosyal güvenlik, insanların gelirlerine bakılmaksızın toplum huzurunu ve refahını bozan sosyal tehlikelerin verdiği zararlardan insan hakkı ve esas itibarıyla da devlet görevi olarak primli ya da primsiz sistemlerin kullanılması, kişilerin sosyal tehlikelerin zararlarından kurtarılma güvencesidir. 2006 yılında SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’nın tek çatı altında birleştirilmesi suretiyle teşkilatlanması oluşturulan; 2008 yılında ise sigortalamaya ilişkin Kanunun yayımlanması ile süreci tamamlanan, dünya sosyal güvenlik tarihinin en önemli ve büyük reformlarından biri olan Sosyal Güvenlik Reformu ile anayasal bir hak olan sosyal güvenlik hakkının sağlanmasına yönelik olarak köklü değişiklikler yapılmıştır. Reform ile; ülkemizde yaşayan tüm insanların genel sağlık sigortası kapsamına alındığı, tüm illerimizde yerinde hizmet verilen, uluslararası düzeyde örnek bir veri merkezine sahip, dijital dönüşüm hedefi ile neredeyse tüm işlemlerin elektronik ortamda yapılabildiği, 156 adet e-Devlet uygulaması kullanılarak emeklilik talebinden prim yatırmaya birçok hizmete anında ve kolaylıkla ulaşılabildiği bir yapıya dönüşüm sağlanmıştır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.