Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sokak hayvanları bakımevinin kanatları altında

DÜZCE BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARI REHABİLİTASYON MERKEZİ VE GEÇİCİ BAKIMEVİ, SOKAK HAYVANLARININ TEDAVİSİ VE REHABİLİTELERİNİ SÜRDÜRMEYE DEVAM EDİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sokak hayvanları bakımevinin kanatları altında
92 views
13 Nisan 2021 - 12:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE(İHA) – Düzce Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Geçici Bakımevi, sokak hayvanlarının tedavisi ve rehabilitelerini sürdürmeye devam ediyor. Merkezde 2021 yılının ilk 3 ayında 73 hayvan sahiplendirilirken, 335 kısırlaştırma olmak üzere toplam 1736 sokak hayvanı ise çeşitli tedavilerle sağlıklarına kavuşturuldu.

Düzce Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Geçici Bakımevi, yüzlerce sokak hayvanının tedavisi ve rehabilitesinin sürdürüldüğü, kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla bölgeye hizmet etmeye devam ediyor.

Sokak hayvanlarını korumaya yönelik yaklaşım, proje ve çalışmalarını özenle sürdüren Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Kurtsuyu bölgesinde bulunan Merkez de sokak hayvanları tedavisini sağlarken, sokak hayvanlarının kontrolsüz çoğalmasının önüne geçmek amacıyla kısırlaştırma işlemlerine de devam ediyor.

335 kısırlaştırma, bin 736 tedavi

Veteriner İşleri Müdürlüğü, merkez genelinde 2021 yılının ilk 3 ayında yaptığı çalışmalarda 335 köpeğin kısırlaştırılmasını sağlarken, 680’i parazit tedavisi bin 56’sı ise normal tedavi olmak üzere toplam 1736 sokak hayvanının ise tedavilerini başarılı şekilde gerçekleştirdi. Yıl boyunca sokak hayvanlarını unutmayan ve yemleme çalışmalarını titizlikle yerine getiren Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kış şartlarında yem bulmakta zorlanan can dostların yanında olmayı sürdürdü. Ekipler, yoğun kar yağışının yaşandığı dönemlerde sıklıkla sahaya inerek hayvanların soğuk havalardan etkilenmemeleri adına besin değeri yüksek kuru mamalar ve vitamin karışımı hazırlayarak sürekli rut oluşturdu. Sokak hayvanlarına yönelik gerçekleştirilen yemleme çalışması neticesinde toplam 2 ton kuru mama hayvanlarla buluşturuldu.

Ekipler her yerde sokak hayvanlarının yanında

Yılın ilk 3 aylık periyodunda merkezde ki hayvanların kısırlaştırma, tedavi, bakım ve yemleme çalışmalarının yanında, sokaklarda bulunan tüm hayvanların ihtiyaçlarını da karşılama yönünde planlamayla hareket eden Veteriner İşleri Müdürlüğü, bu kapsamda şehrin belli noktalarına yerleştirilen beslenme odaklarının temizlik, bakım ve mama takviyeleri de düzenli olarak gerçekleştirmeye devam etti.

‘Satın alma sahiplen’ sloganıyla başlatılan barınaktan hayvan sahiplenilmesine yönelik çalışmaların da sürdürüldüğü merkezde, talep halinde hayvan severlerle sokak hayvanları buluşturulmaya devam ediyor. Barınaktan hayvan sahiplenilmesi yönünde hayvan severlere çağrıda bulunan Veteriner İşleri Müdürlüğü, 2021 yılının ilk 3 ayında 73 hayvanın sahiplenildiğini, sahiplenilen hayvanların barınakta bulunan tüm sokak hayvanları gibi gerekli tedavi ve aşılarının yapılarak yeni sahiplerine teslim edildiğini aktardı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.