Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sokak hayvanları için atılacak adımlar görüşüldü

DÜZCE BELEDİYESİ, SOKAK HAYVANLARINA YÖNELİK GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ÇALIŞMALARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLİYOR. BELEDİYE BAŞKANI DR. FARUK ÖZLÜ’NÜN GİRİŞİMLERİYLE BİR ARAYA GELEN İL GENELİNDEKİ PAYDAŞLAR, SOKAK HAYVANLARININ DURUMU, TEDAVİLERİ VE AŞILANMALARINA YÖNELİK ATILACAK ADIMLARI GÖRÜŞTÜ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sokak hayvanları için atılacak adımlar görüşüldü
91 views
23 Ağustos 2021 - 14:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE(İHA) – Düzce Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle bir araya gelen il genelindeki paydaşlar, sokak hayvanlarının durumu, tedavileri ve aşılanmalarına yönelik atılacak adımları görüştü.

Başkan Dr. Faruk Özlü, sokak hayvanları sorununa yönelik girişimlerde bulunmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Başkan Özlü, her kesimin üzerine düşen görevleri yerine getirmesi adına birlikte hareket edilmesi gerekliliğini ifade etti.

Özlü, bir araya geldiği ilçe belediye başkanları, il özel idaresi temsilcileri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ve hayvansever derneklerinin yetkilileri ile bir araya geldi. Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Geçici Bakımevinin faaliyete geçirilmesinin ardından alt yapı konusunda sıkıntıların çözüldüğüne işaret eden Başkan Özlü, il genelinde sokak hayvanlarının kısırlaştırılmasına yönelik sağlam bir mekanizma tesis edilmesinin gerekliliğine değindi.

“Ortak bir çözüm bulmalıyız”

Başta İlçe belediyeleri olmak üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünün yaptığı ve bundan sonraki süreçte yapacağı çalışmalara yönelik değerlendirmelerde bulunan Özlü, “Sokak hayvanları ile ilgili en önemli konumuz, yakalama ve aşılama yapılması konusu. Sokak hayvanları konusunda ortak hareket etmemiz gerekiyor. Düzce Belediyesi olarak deneyimlerimizi, teknik ekipmanlarımızı ve ekiplerimizi diğer paydaşlarımız ile paylaşmaya hazırız. Can dostlarımız olan sokak hayvanlarının yaşam haklarını gözeterek en uygun çalışma modelini birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.