Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bu büfede derdi olana alkol satılmıyor

DÜZCE’DE BULUNAN BİR BÜFE İŞLETMECİSİ, DÜKKANININ ÖNÜNE YAZDIĞI YAZILARLA ALKOL VE SİGARA BAĞIMLILIĞININ ZARARLARINA DİKKAT ÇEKİYOR. ÇEVREDEN TEPKİ DEĞİL, İLGİ TOPLAYAN BÜFE SAHİBİ ELVAN SEZER, ALKOL ALMAYA GELEN VATANDAŞLARA HEM SATIŞ YAPMAYIP SORUNLARINI DİNLİYOR, HEM DE BAĞIMLILIĞIN ZARARLARINI ANLATIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bu büfede derdi olana alkol satılmıyor
111 views
30 Ocak 2021 - 11:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE (İHA) – Düzce’de bulunan bir büfe işletmecisi, dükkanının önüne yazdığı yazılarla alkol ve sigara bağımlılığının zararlarına dikkat çekiyor. Çevreden tepki değil, ilgi toplayan büfe sahibi Elvan Sezer, alkol almaya gelen vatandaşlara hem satış yapmayıp sorunlarını dinliyor, hem de bağımlılığın zararlarını anlatıyor.

Düzce D-655 Karayolu üzerinde yıllardır büfe işleten Elvan Sezer, müşterilerine hem ürün satarken, hem de onların dertlerini dinliyor. Elvan Sezer’in büfesini görenler ise işletmeye uğramadan geçmiyor. Hayatı boyunca hiç sigara kullanmayan Elvan Sezer, büfesinin girişine yazdığı ’Sevgili dostum, içki içmeden önce içki kültürünü öğren ki eşin beysiz, çocukların babasız kalmasın’, ’Ölümle evliyim, yaşamaya sözüm var. Çünkü sigara içmiyorum’ yazılarıyla bağımlılığın zararlarına dikkat çekiyor.

Karayolu üzerinde bulunan büfe çevredekiler tarafından ilgi toplarken, önünden geçen vatandaşlar da fotoğraf çekmek için dükkana akın ediyor.

“Tepki değil, sevgi alıyorum”

Dükkana gelen müşterilerin neredeyse tamamının kendisine teşekkür ettiğini ifade eden Elvan Sezer, hayatı boyunca hiç sigara kullanmadığını, büfenin girişine yazdığı yazılarla da sigara ve alkolün zararlarını anlattığını söyledi. ’Büfemin girişine yazdığım yazılardan tepki değil, sevgi alıyorum’ diyen Sezer, “Günde bin kişi yazılarımı okur. Bir tane daha var aslında o da asılmak üzere. O yazıda ise ’Tuttuğun dala güvenme. Gittiğin yola güvenme, Dünya malına güvenme çünkü ne size ne bana kalır’ yazıyor. Buraya gelenlerin yüzde 99’u bana teşekkür ediyor” ifadelerini kullandı.

“Ben onların ağabeyleriyim”

Büfeye alışveriş için gelen vatandaşların sorunlarını dinlediğini söyleyen Elvan Sezer, “Bu yazıyı görenlerden bir tanesi de mahallemde oturan bir kadındı. Kendisi günde 3 paket sigara içiyordu. Bu yazıyı okuduktan sonra sigarayı yarım pakete düşürdü. Ben onların babalarıyım, analarıyım, ağabeyleriyim. Her şeyi gelip bana anlatırlar” dedi.

Sezer, çevredekiler tarafından sevildiğini ve güven duyulan bir işletme olduğunu da dile getirdi.

“Dertli olan müşterilerime alkol satmıyorum”

Büfeye gelen müşterilerin dertlerini dinlediğini kaydeden Sezer, sözlerini şöyle noktaladı:

“Müşterilerim genellikle dertli olur. Alkol isterler, ben onlara alkolün bir çözüm olmadığını söylüyorum. Gerekirse satış yapmıyorum. Ben onlarla sohbet ediyorum. Gençler alkol ister, ’akıllı olun bu çözüm değil’ derim. Bu zamana kadar kimsede bizden şikayetçi olmadı. Yakınımda kavga çıksın biz gidip ayırırız, onlara bir tane çikolata da veririm”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.