Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ÇKS Kayıt yaptırmayan çiftçiler TMO’ya fındık satamayacak

ÇİFTÇİ KAYIT SİSTEMİ’NE (ÇKS) KAYDINI YAPTIRAMAYAN ÇİFTÇİLER İÇİN MÜRACAAT SÜRESİ 1 EYLÜL’E KADAR UZATILDI. DÜZCE ZİRAAT ODASI BAŞKANI RAMAZAN ÖZTÜRK, ÇKS KAYDINI YAPTIRMAYAN ÇİFTÇİLERİN TMO’YA FINDIK SATAMAYACAKLARINI AÇIKLADI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ÇKS Kayıt yaptırmayan çiftçiler TMO’ya fındık satamayacak
128 views
20 Ağustos 2020 - 19:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kaydını yaptıramayan çiftçiler için müracaat süresi 1 Eylül’e kadar uzatıldı. Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, ÇKS kaydını yaptırmayan çiftçilerin TMO’ya fındık satamayacaklarını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanlığının, “Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin, Resmi Gazete’de yayımlanarak, 30 Haziran’dan itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi. Bununla birlikte Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kaydını yaptıramayan çiftçiler için müracaat süresi 1 Eylül’e kadar uzatılmış oldu.

Çiftçilerin başvuru yapmadıkları takdirde TMO’ya fındık satamayacaklarını belirten Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk; “2020 yılı ÇKS kayıtlarını yaptırmayan çiftçilerimiz vardı. Genel merkezimizin çalışmaları doğrultusunda Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli ile yapılan görüşmelerde 1 Eylül tarihine kadar Bankalar Kurulu kararı ile Çiftçi Kayıt Sistemine dahil olamayan çiftçilerimiz için tarih uzatılmıştı. Fakat resmi gazetede yayınlanmadığı için bugüne kadar herhangi bir işlem yapamıyorduk. Tarım İl Müdürlüğü ve Ziraat Odası olarak bugün itibari ile resmi gazetede yayınlandı. Tarım İl Müdürlüğü ve Ziraat Odası birlikte hareket ederek çalışmaya başladılar. 10 günlük bir süre var. Çiftçilerimiz için çok önemli bir şeydir bu. Aksi takdirde herhangi bir destek alamazlar. Toprak Mahsulleri Ofise ise fındık veremezler. Onun için son 10 günlük bir süre içerisinde çiftçilerin mutlaka ÇKS kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.