Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Düzce’de vahşi depolama tarih oldu

DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI DR. FARUK ÖZLÜ’NÜN GİRİŞİMLERİYLE KURULAN VE TÜRKİYE’YE ÖRNEK GÖSTERİLEN KATI ATIK AYRIŞTIRMA, İŞLEME VE ENERJİ ÜRETİM TESİSİ, TEMMUZ AYINDA DEVREYE GİREN KATI ATIK TRANSFER İSTASYONUYLA ÇÖP İŞLEME KAPASİTESİNİ ARTTIRDI. TRANSFER İSTASYONU FAALİYETE GEÇMEDEN ÖNCE GÜNLÜK 210 TON SEVİYESİNDE OLAN ÇÖP MİKTARI, İLÇELERİN DE ÇÖPLERİNİ TAŞIMASI İLE 325 TON SEVİYESİNE YÜKSELDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Düzce’de vahşi depolama tarih oldu
132 views
11 Ağustos 2021 - 16:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE (İHA) – Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle kurulan ve Türkiye’ye örnek gösterilen Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Tesisi, Temmuz ayında devreye giren Katı Atık Transfer İstasyonuyla çöp işleme kapasitesini arttırarak 325 ton seviyesine yükseltti.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, vatandaşların daha temiz ve sağlıklı bir kentte yaşamlarını sürdürmeleri için projelerini tek tek hayata geçiriyor. “Temiz Şehir Düzce” sloganı ile şehri daha yaşanabilir kılmak amacıyla kurulan tesisler ile sadece şehir merkezi değil, il genelindeki çöp sorunu ortadan kalkmış oldu. Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Tesisi ve Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisinin ardından ilçe belediyelerinin de çöplerini daha hızlı ulaştırabilmeleri adına kurulan Katı Atık Transfer İstasyonu ile Düzce’de vahşi depolama tarih oldu. Başkan Özlü’nün talimatlarıyla Temmuz ayı itibariyle çevre düzenlemeleri gerçekleştirilen, deneme çalışmaları tamamlanarak açılışı yapıldı. Ağustos ayı ile birlikte de ilçe belediyelerinin çöpleri tesise transfer edilmeye başlandı.

Düzce’nin geleceği için attıkları adımların karşılığını görmekten son derece mutlu olduklarını dile getiren Başkan Dr. Faruk Özlü, “Hecinler bölgesindeki tesisle Düzce’nin çöp sorununa kalıcı çözüm bulmak adına büyük bir adım atmıştık. Tesisimizin bazı ilçelere uzak olmasından dolayı yaşanan transfer sorununu da ortadan kaldırdık. Katı Atık Tesisimizin ve Transfer istasyonumuzun kurulmasında emeği geçen değerli belediye başkanlarımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Transfer istasyonu kurulmadan önce günlük 210 ton olan çöp miktarı, istasyondan sonra Ağustos ayı itibariyle günlük 325 tona kadar çıktı. İlerleyen zamanda bu rakam daha da yükselecek. Çöp artık sorun olmaktan çıkacak. Çöpümüz bundan böyle enerji, gübre, yakıt ve dolgu malzemesi olarak geri dönüşüme katkı sağlayacak. Düzce çok daha güzel olacak” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.