Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Üniversitede kurulan arama kurtarma ekibi afetlere hazırlanıyor

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN KURULAN ARAMA KURTARMA EKİBİ, İTFAİYE EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI. ÖĞRENCİLER ARTIK YANGINLARDA DAHA BİLİNÇLİ OLDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Üniversitede kurulan arama kurtarma ekibi afetlere hazırlanıyor
119 views
27 Şubat 2022 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Düzce Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan arama kurtarma ekibi, itfaiye eğitimini tamamladı.

Ülke genelinde son yıllarda artan afet olaylarının ardından Düzce’de öğrenim gören öğrenciler ’Dümerang Arama Kurtarma ve İlk Yardım’ ekibi kurdu. İlk etapta 100 kişilik gönüllü grubu kuran öğrenciler, iki hafta boyunca Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde yangın eğitimi aldı. 4 ekip olarak alınan eğitimlerde öğrenciler yangının nasıl çıktığını, alevlere müdahalenin nasıl olması gerektiğini, mutfaklarda yangına müdahalenin nasıl yapılması gerektiğini teorik olarak öğrendi.

Öğrenciler, yangın söndürme tüplerinin nasıl kullanılması gerektiğini, oksijen tüplerinin nasıl kullanıldığını uygulamalı olarak öğrenmesinin ardından kullanılan ekipmanları inceledi. Daha sonra öğrenciler, uygulamalı eğitimlere geçti. Senaryo gereği bir fabrikanın bodrum katında çıkan yangına öğrenciler müdahalede bulundu. Eğitimler sonrasında öğrencilere Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından katılım belgesi verildi.

“İtfaiyecilik hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunduk”

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde eğitmen olarak görev alan Ömer Faruk Özcan, öğrencilerin eğitimlerini tamamladıklarını belirterek, “Öğrencilere temel yangın eğitimi ve yangına müdahale eğitimi eğitimini hem teorik hem de uygulamalı olarak verdik. Bu eğitimde arkadaşlar yangınları tanıdı, yangın sınıflarını öğrendi. Hangi yangınlara hangi söndürücü madde kullanılması gerektiğini anlattık. Yangın söndürme teknikleri konusunda bilgilendirmelerde bulunduk. Dumanlı ortamda ilerleme tekniklerini gösterdik. Kıyafetlerimizi tanıdılar. Kıyafetleri giyip ne kadar avantajlı, ne kadar dezavantajlı olduğunu gördüler. Ekipmanlarımızı tanıdılar. Kısaca itfaiyemizi ve itfaiyenin ne işler yaptığını yaşadığı zorlukları görmüş oldular” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.