Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Düzce’de 19 noktaya EBA noktası kuruldu

KORONA VİRÜS SALGINI NEDENİ İLE EĞİTİMİN BİR KISMI YÜZ YÜZE BİR KISMI İSE UZAKTAN YAPILIYOR. DÜZCE’DE EBA’YA ULAŞIM SAĞLAMA KONUSUNDA SORUN YAŞAYAN NOKTALARDA DÜZCE VALİLİĞİ TARAFINDAN 19 BÖLGEDE EBA DESTEK NOKTALARI OLUŞTURULDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Düzce’de 19 noktaya EBA noktası kuruldu
407 views
16 Kasım 2020 - 15:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE (İHA) – Korona virüs salgını nedeni ile eğitimin bir kısmı yüz yüze bir kısmı ise uzaktan yapılıyor. Düzce’de EBA’ya ulaşım sağlama konusunda sorun yaşayan noktalarda Düzce Valiliği tarafından 19 bölgede EBA destek noktaları oluşturuldu.

Düzce Valiliği EBA’ya ulaşım konusunda sorun yaşayan bölgelerde EBA Destek noktaları oluşturulacağını açıklamasının ardından Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışmalarına başladı. Özellikle okul olmayan merkeze bağlı köylerde ve bazı bölgelerde öğrencilere destek olmak amacıyla EBA Destek noktası kurumları tamamlandı. Bu köylerde, uygun alanlarda EBA destek noktası kurumlarıyla internete erişimi olmayan öğrencilerin derlerine bu noktalarda devam edebilecek. Düzce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmayla merkeze bağlı Derdin, Gökçe, Doğanlı, Esençam, Küçük Ahmet, Küçük Mehmet, Turaplar, Otluoğlu, Kurtsuyu, Suncuk, Akyazı, Eminaçma, Uğur, Kutlu, Kavakbıçkı, Muncurlu, Günbaşı ve Bahçeşehir bölgesinde iki noktada olmak üzere 19 EBA destek noktası kurulum çalışmaları tamamlanıp öğrencilerin hizmetlerine sunuldu. Tüm noktalarda sınırsız internet bağlantısı sağlanarak tabletler muhtarlara ve ya köy muhtarlarına teslim edildi. EBA destek noktalarında okul müdürlükleri ile koordineli olarak çalışmalar sürekli takip edilecek. Okullarda kurulan EBA Destek noktaları ile birlikte Düzce’de şu ana kadar 177 merkez oluşturularak öğrencilerin EBA’dan derslerini takip etmeleri sağlandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.