Düzce Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Öğrenciler okulda, veliler dışarıda karne heyecanı yaşadı

COVİD-19 PANDEMİSİ İLE 1 BUÇUK YIL ARA VERİLEN YÜZ YÜZE EĞİTİMDE 6 EYLÜL 2021 TARİHİNDE BAŞLAYAN EĞİTİM OKULLAR, BUGÜN İLK YARIYIL TATİLİNE GİRDİ. PANDEMİ KURALLARI ÇERÇEVESİNDE DÜZCE’DE SINIFLARA ÖĞRENCİ VELİLERİ ALINMAZKEN, VELİLER DIŞARIDA ÖĞRENCİLER İSE SINIFTA KARNE HEYECANI YAŞADI. ÖZEL EĞİTİM OKULLARINDA OKUYAN ÖZEL ÖĞRENCİLERDE KARNELERİNE KAVUŞTU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Öğrenciler okulda, veliler dışarıda karne heyecanı yaşadı
24 views
21 Ocak 2022 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DÜZCE (İHA) – Düzce’de veliler dışarıda, öğrenciler ise sınıfta karne heyecanı yaşadı. Özel eğitim okullarında okuyan özel öğrenciler de karnelerine kavuştu.

Düzce’de 317 okulda 72 bin 300 öğrencinin karnelerini alması ile 15 günlük yarıyıl tatili başladı. Karne günü pandemi kuralları çerçevesinde öğrenci velileri sınıflara alınmadı. Geçmiş yıllarda sınıfları dolduran ve çocuklarının karne heyecanına sınıflarında ortak olan veliler, okul bahçesinde çocuklarının karnelerini almasını bekledi.

Yarıyıl tatilinin başlaması ile birlikte okullarda karnelerine kavuşan öğrencilerin yanı sıra özel öğrenciler de karnelerine kavuştu. Düzce Hacı Hidayet Türkseven Özel eğitim Uygulama Okulu’nda eğitim gören 120 özel öğrenci, karnelerini öğretmenlerinin elinden aldı. Öğretmenler, özel çocuklar için hazırladıkları hediyeleri de vererek onları mutlu etti.

Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Talha Aydoğan, “Okulumuz açısından çok verimli bir dönem oldu. Özellikle kazanım anlamında okulun fiziki yapısı bu dönemde çok değişti. 120 orta derece otizmli öğrencimiz karnelerini aldılar ve onun mutluluğunu yaşıyorlar. Pandemi nedeniyle okula uzun süre devam edemeyen öğrencilerin problem davranışları had safhadaydı. Biz bu dönemde okulları sürekli açık tutarak, onların problem davranışlarını düşürdük. Hatta kalmadı bile diyebiliriz. Bu bakımdan çok verimli bir dönem geçirdik. Okulumuzda sınıflarımız 4’er kişilik olduğu için öğretmen sayımız 85. Bunun içinde rehber, branş öğretmenlerimiz de var” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.